TR EN

Acil Yönlendirme Armatürleri

Soru 1: Bilgi yönlendirme armatürlerinde tek yönlü ya da çift yönlü olarak verilen opsiyon ne demektir ve bunları belirleyen faktör nedir?
Bilgi yönlendirme armatürlerinde kullanılan sembollerin tek ya da çift yönden görülebilmesini ifade eder. Bilgi yönlendirme armatürünün kullanım amacına göre bu opsiyon değişmektedir. Örneğin yangın yönetmeliğine göre armatürler kullanılacaksa, koridor ve kapı üstleri gibi yerlerde tek veya çift yüzlü olarak kullanım ortaya çıkmaktadır.

 
Soru 2: Acil durum test butonu nasıl ve hangi amaçla kullanılır?
Elektrik kesintisini simule etmek için kullanılan bir butondur. Bu butona basıldığında acil aydınlatma kitinin enerjisi kesilir ve acilde iken ürünün çalışması test edilmiş olur.

 
Soru 3: AC ve DC terimleri ne anlama gelmektedir?
AC (alternative current) alternatif akımı, DC (direct current) doğru akımı ifade etmektedir. AC şebekede var olan 220V etkin gerilime değerine sahip değişken ve sinüzoidal gerilimi gösterirken, DC sabit gerilimi göstermektedir. DC gerilim, AC gerilimin doğrultulmasıyla elde edilebilmektedir.

 
Soru 4: Bilgi yönlendirme armatürlerinizde kullandığınız sembol ve yazı dili hakkında seçenekleriniz nelerdir?
Müşterilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda sembol ve yazı dili seçimi konusunda sınırlamamız yoktur. Sembol ve dil seçimi yelpazemiz geniş ve sınırsızdır.