TR EN

Acil Aydınlatma Kitleri - LED

Soru 1: Elimde EMLUS-LED/41-60/1H ürün kodlu bir kit bulunmakta. Bağlantımı kit üzerindeki şemaya uygun şekilde yaptım fakat armatürüm enerji verdiğimde çalışmıyor, enerjiyi kestiğimde ise acilde yanıyor?
Bilindiği gibi LED ler artı (+) ve (-) kutuplara sahiptir. Öncelikle ürününüzün sağlıklı çalışabilmesi için LED ve LED Sürücü çıkışlarının Acil Kit’e doğru şekilde bağlanması gerekir. Ürününüz acilde çalışıyor enerjide çalışmıyorsa ve LED sürücü girişlerinde 220V şebeke voltajını görüyorsanız, muhtemel neden LED sürücü çıkışları Acil Kit’e ters bağlanmış olabilir. Bu durum bu tarz şikâyetlerde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur.

 

Soru 2: Elimde EMLUS-LED/41-60/1H ürün kodlu bir kit bulunmakta. Bağlantımı kit üzerindeki şemaya uygun şekilde yaptım fakat armatürüm enerji verdiğimde çalışıyor, enerjiyi kestiğimde ise acilde yanmıyor?
Bilindiği gibi LED ler artı (+) ve (-) kutuplara sahiptir. Öncelikle ürününüzün sağlıklı çalışabilmesi için LED ve LED Sürücü çıkışlarının Acil Kit’e doğru şekilde bağlanması gerekir. Ürününüz enerjide çalışıyor ve acilde çalışmıyorsa;

Öncelikle bataryanın takılı olduğu, soketinde temassızlık olup olmadığı ve yeterince şarj edilip edilmediği doğrulanmalıdır. Mümkünse batarya voltajı ölçülerek batarya voltajının üzerinde yazan değere eşit ya da büyük olduğu doğrulanmalıdır. Batarya ile ilgili bir problem olmadığı kanaatine varılırsa LED ve LED Sürücü çıkışlarının her ikisinin de Acil Kit’e ters bağlanmış olma ihtimali değerlendirilebilir. Zira böyle bir uygulamada da ürün enerjide çalışır ve acilde çalışmaz.

 
Soru 3: EMLUS-LED model LED Acil Kit ürünlerinde herhangi bir koruma özelliği var mıdır?
EMLUS-LED model Acil Kit ürünümüz kısa devre ve açık devre koruma özelliklerine sahiptir. Montaj ya da kullanım sırasında ürün acil modda çalışırken LED uçlarının kısa devre edilmesi ya da devreden çıkarılması durumunda ürün kendini korumaya alacaktır. LED bağlantısı düzeltildikten sonra ürünün tekrar acil modda çalışması için ürüne nerji verilip kesilmesi gerekir.

 

Soru 4: EMLUS-LED ve EMLUS-XLED model Led Acil Kit ürünlerinin farkı nedir?
EMLUS-LED  ve EMLUS-XLED model Acil Kit ürünleri çalışma mantığı ve uygulama yönünden tamamen aynı özelliklere sahiptir. EMLUS-LED ürünü acil modda LED leri ortalama max.75mA akımla sürerken, EMLUS-XLED ürünü EMLUS-XLED150 modeli ile LED leri acil modda 150mA ile ve EMLUS-XLED300 modeli ile LED leri acil modda 300mA ile sürebilmektedir.

 

Soru 5: EMLUS-LED ve EMLUS-XLED model Led Acil Kit ürünleri ile direk 220V ile çalışan LED Floresan ürünlerimi yakabilir miyim?
EMLUS-LED ve EMLUS-XLED model Acil Kit ürünleri acil modda batarya ile çalışan bir LED Sürücü devresidir. Belirli sabit akım değerleri ile direk olarak LED leri besleyebilirler. Dolayısı ile sadece sürücüsü bağımsız olan armatürlerde kullanılabilirler.

 

Soru 6: Direk 220V ile çalışan LED Floresan ürünlerimi yakabileceğim bir acil kit ürününüz var mı?
Direk 220V ile çalışan LED li ürünleri yakabileceğiniz acil kit çözümlerimiz mevcut. 3W-5W LED spot ürünleriniz için EMLUS-LED220 model ürünümüzü, 10W~30W güç değerlerindeki LED floresan, downlight ve panel armatürleriniz için EMLUS-220 model ürünümüzü kullanabilirsiniz.

 

Soru 7: EMLUS-220 model 220V LED Acil Kit ürünleriniz armatürlerimizi acil modda hangi parlaklıkta yakar?
EMLUS-LED220 model 220V LED Acil Kit ürünlerimiz armatürlerinizi enerjide olduğu parlaklıkta yani %100 parlaklıkta yakar.

 

Soru 8: Direk 220V ile çalışan LED Floresan ürünlerimi acil modda daha düşük parlaklık seviyesinde çalıştıran ürünleriniz var mı?
Bu yöndeki taleplere cevap veren EMLUS-220S model özel bir acil kit çözümümüz mevcut. Yalnız bu çözüm uygulanacak armatürün özelliğine ve uyumlu olup olmamasına göre belirlenebildiği ve sadece o armatür için özel tasarlandığı için herhangi bir tanıtımı yapılmamaktadır. Bu talepleriniz için armatür numunenizi bize gönderebilirsiniz.