TR EN

Acil Aydınlatma Kitleri - Floresan

Soru 1: Elimde Acil Aydınlatma Kiti (EML.U) isimli bir ürün bulunmakta. Bu ürünü 4x18W Elektronik Balastlı bir Armatürde kullanmak istiyorum. Nasıl bağlayacağım?
Acil Aydınlatma Kitinin Elektronik Balast ile bağlantısı kullanılan balastın marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla sadece güç değerinin belirtilmesi yeterli olmamaktadır. Bağlantı şemaları Beş A web sitesinde yer almaktadır. Burada yer almayan şema talepleriniz için kullanmakta olduğunuz balastın üzerinde yer alan floresan bağlantı çizimini > info@bes-a.com adresine göndermeniz halinde ihtiyaç duyduğunuz bağlantı şeması çizilerek tarafınıza gönderilecektir.

 
Soru 2: Elimde Acil Aydınlatma Kiti (EML.U) isimli bir ürün bulunmakta. Bu ürünü Mekanik Balastlı 4x18W Armatür içinde kullanabilir miyim?
Acil Aydınlatma Kitinin Mekanik Balast ile bağlantısı kullanılan balastın marka ve modeline göre değişiklik göstermez. Bağlantı şemalarına http://www.bes-a.com.tr/tr/dokumanlar/acil-aydinlatma-kiti-baglanti-semalari adresinden ulaşabilirsiniz.

 
Soru 3: Elimde Acil Aydınlatma Kiti (EML.U) isimli bir ürün bulunmakta. Bu ürünü 2-pinli Floresan Lambalar ile kullanmak istiyorum. Nasıl bağlayacağım?
Acil Aydınlatma Kiti (EML.U) ürünler sadece 4-pinli Floresan Lambalar ile kullanılabilir.

 
Soru 4: Elimde Acil Aydınlatma Kiti (EML.U) isimli bir ürün bulunmakta. Bu ürünü tasarruflu ampul ile kullanabilir miyim?
Acil Aydınlatma Kiti (EML.U) ürünler sadece 4-pinli Floresan Lambalar ile kullanılabilir. Çalışma mantığı olarak Elektronik Balast ile 4-pinli ampul arasında anahtarlama görevi görür. Enerji varken Balastı lambaya bağlar ve enerji kesildiğinde lambayı balasttan ayırarak kendisi yakar. Tasarruflu ampullerde balast ve ampul bütünleşik bir yapıdadır. Herhangi bir şekilde araya girme imkânı olmadığından bu ürünlerde kullanılamaz.

 
Soru 5: Acil Aydınlatma Kitlerine ait bataryaların şarj süresi ne kadardır?
1 saat süreli ürünlerde ilk kullanım için en az 48 saat, sonraki şarjlarda 24 saat yeterlidir. 3 saat süreli ürünlerde ise ilk kullanım için en az 96 saat, sonraki şarjlarda 48 saat yeterlidir.

 
Soru 6: Acil Aydınlatma Kitlerinde Sürekli, Acilde ve Entegre ne demektir?
Acil Model: Kendisine bağlı floresanı sadece acilde yakar. Sürekli Model: Kendisine bağlı floresanı harici bir balast kullanılması durumunda sürekli olarak yakar. Entegre Model: Kendisine bağlı floresanı içerisinde entegre edilmiş balastı sayesinde sürekli olarak yakar.

 
Soru 7: Acil Aydınlatma Kitlerinde hangi değer ve kapasitede batarya kullanmalıyım?
Acil Aydınlatma Kitlerinde, kullanıldığı lamba tip-değerlerine ve acil yanma sürelerine göre değişen farklı değer ve kapasitelerde bataryalar kullanılır. Bu değer her Acil Aydınlatma Kitinin üzerindeki ürün etiketinde yazmaktadır. Herhangi bir problemle karşılaşmamak için KİT üzerinde yazan değer ve kapasitede batarya kullanınız.

 

Soru 8: Acil Aydınlatma Kitinin acilde yanma süresinin ne kadar olduğunu nasıl anlarım?
Acil Aydınlatma Kitlerinin üzerinde “EMLU…… “ şeklinde başlayıp “…/1H” yada “…/3H” olarak sonlanan ürün kodları yer almaktadır. Ürün kodlarının sonundaki 1H ürünün acilde 1-Saat süreli olduğunu 3H ise acilde 3-Saat süreli olduğunu gösterir.

 
Soru 9: Elimde “EMLUS-T8/15-58/1H” ürün kodlu bir Acil Aydınlatma Kiti var, bu ürünü 2x28W armatürümde kullanabilir miyim?
Acil Aydınlatma Kitleri mevcut Floresan Lamba tip ve değerlerine göre farklı ürün kodları altında üretilmektedir. Her bir ürünün kullanılabileceği lamba değerleri ürün etiketi üzerinde ayrı ayrı yazılmaktadır. Herhangi bir problemle karşılaşmamak için ürünü etiketi üzerinde yazan tip ve değerlerin dışındaki floresanlarla çalıştırmayınız.